1996 – В този ден се състоя премиерата на спектакъла „Женско царство“ на театъра при НЧ „Искра“, с която по-късно казанлъшките театрали завоюваха призовите места на фестивала в Канада.
1997 – Делегация от гр. Верия, Гърция, водена от кмета Янис Хасиотис, посети Казанлък. Гостите доставиха хуманитарна помощ за детските заведения и посетиха „Българска роза“ ЕАД с цел бъдещи взаимни контакти.
1997 – Работниците на „Първи май-К“ ЕАД стачкуваха, искайки оставката на директора Петър Попов. Стачката в „България-К“ ЕАД бе преустановена, след като за изпълнителен директор бе назначен Димитър Харизанов. В „Габровница“ в с. Горно Сахране стачката обаче не спря – работниците искаха възстановяването на инж. Ангелкова на директорския пост.
1997 – В този ден се състоя премиерният концерт на Нов струнен оркестър към читалище „Искра“ с диригент Минчо Досев.
1997 – Вестник „Лексикон“, издаван от учениците на ОУ „Мати Болгария“ под ръководството на преподавателя Христо Лечев, отбеляза 5-ата си годишнина.
1998 – Своята 100-годишнина отбеляза организацията на социалистите в с. Енина.
1999 – Първата годишнина от създаването си отбеляза в този ден галерия „Рувел“ в Казанлък.
2000 – 113 млн. куб. метра вода имаше към този момент в яз. „Копринка“. Това бе под контролния воден обем, който е 120 млн. куб. метра.
2001 – Турският танцов ансамбъл „Ъшък-Светлина“ към НЧ „Искра“ взе участие във Фестивала на етносите в гр. Русе.
2001 – Членовете на младежката организация на ВМРО „Иван Черноземски“ в Казанлък почистиха коритото на Старата река.
2001 – В Казанлък бе монтиран нов софтуер „Тото мат“. Тотопунктовете започнаха да приемат фишове и да правят абонаменти машинно.
2002 –Медикаменти на стойност 20 хиляди лева дари чрез фондация „Оазис“ на МБАЛ – Казанлък германската организация „Акцион Медеор“.
2002 – 22460 лв. бяха събрани към момента от благотворителната кампания за реставрацията на храм-паметника в гр. Шипка. За позлатяването на 10-те кубета на храма бяха необходими 122 хиляди долара.
2003 – Без да затварят врати, общинските администрации в Казанлък, Павел баня, Мъглиж и Николаево се включиха в протеста, обявен от Националното сдружение на общините в България под мотото «Държавата – това са хората. Да работим заедно за тях!» Националната акция бе символична – заради недобрата система на финансиране на общините в страната.
2003 – На посещение в Казанлък и в «Арсенал» бе лидерът на КТ «Подкрепа» д-р Константин Тренчев. Той пое ангажимент да съдейства за отстраняването на бюрократичните пречки пред фирмата при подписването на договори за продажби.
2003 – По време на подготовката на спектакъла-ритуал „Мистерии в Долината“ на НЧ „Искра“ Маргарита Градечлиева – режисьор-хореограф, каза че този танцов театър на открита сцена до Казанлъшката гробница е голямо предизвикателство за актьорите от Казанлък и че това е сложна постановка: състои се от няколко компонента от изобразителното, музикалното, драматургичното и танцовото изкуство. „С движенията на тялото си актьорът казва това, което в драматичния спектакъл се казва с думи“, уточни Градечлиева. Тя подчерта заслугите на Кънчо Касабов – сценограф-художник, за костюмите, които бяха изработени без нито един шев.
2004 – Нашите военнослужещи да бъдат изтеглени от Кербала на по-безопасно място, където няма сблъсъци – настояха в този ден на организиран протест пред Военното комендантство близките им от Казанлък.
2008 – Старши треньорът на мъжкия отбор на ФК „Розова долина” Радко Калайджиев пое да тренира и юношите старша възраст. Наставникът на юношите Станислав Пехливанов си тръгна от „Розова долина” по собствено желание.
2008 – „Фирмите в региона показват икономическо стабилизиране през последните 5 години“, обяви председателят на Търговско-промишлената палата Ангел Скендеров, който бе в Казанлък.
2008 – 33 хиляди туристи годишно посещават Павел Баня, съобщи в интервю за „Вис виталис“ инж. Мария Илчева, секретар на Съвета по туризъм в курортния град.
2009 – Премиерът Сергей Станишевсе се срещна с казанлъшката общественост и представи пред казанлъчани книгата си „Защото сме социалисти”.
2009 – “Цветница” – под този надслов в Етнографския комплекс подредиха втората си съвместна изложба казанлъшките художнички Лиляна Петрова и Катя Зографова. Изложбата бе от графични творби, рисувана коприна и масло.
2012 –Полицията залови извършителите на кражба на оградна мрежа и 160 метални кóла от летище «Кълвача», разположени от източната страна на летището. Задържани бяха двама мъже – на 17 и 19 години от Казанлък и Тулово.
2013 – В Националния археологически институт и музей при БАН в София официално бе открита изложбата „Мечът на Севт III“. Ножницата от гробницата на тракийския владетел в могилата Голяма косматка, открита заедно с други изящни предмети, между които златен венец, златен киликс, сребърна мида с позлата и др., бе реставрирана с финансовата подкрепа на „Уникредит Булбанк“ с директор Левон Хампарцумян и с експертните консултации на Работилницата за скъпоценни камъни във Флоренция. Откритието бе направено през есента на 2004 г. от експедиция ТЕМП с ръководител ст. н. с. д-р Георги Китов в сътрудничество с ИМ „Искра“ – Казанлък.
2013 – „Почти 90% от дупката в центъра на града вече е запълнена“, съобщи за новините на „Вис виталис“ ръководителят на общинското комунално предприятие Николай Чалъков. Пълненето на дупката продължаваше, призовани бяха фирми и граждани да изхвърлят в нея пръст и строителни отпадъци. Мястото в центъра бе заградено повече от 10 години. Запълването продължи още седмица, след което бе вкарана тежка техника, която валира пръстта.
2013 – Гласът на Казанлък Надежда Димитрова, една от най-изявените възпитанички на вокалния педагог Стефка Денева към Читалище „Искра”, продължи своето участие в музикалния формат „Гласът на България“.
2014 – Димитър Димитров, директор на Дирекция „Финанси и бюджет“, напусна Община Казанлък. Димитров бе смятан за един от най-големите експерти в изготвянето и управлението на бюджети в региона и през последните повече от 10 години работеше в Общината, независимо от сменящите се кметове и политически настроения.
2014 – „Талант и вдъхновение – от класика до съвременност“ – с това мото НЧ „Искра” в Казанлък организира концерт – вечер на класическата музика с участието на Смесен хор „Петко Стайнов” и възпитаниците на музикалния педагог Елена Юлиянова.
2016 – Жители на град Крън се самоорганизираха и се заеха с техника и собствени материали да запълнят дупките по една от улиците.
На инициаторите на запълването им омръзнало да си трошат колите и прескачат локвите при дъжд.
2017 – Християн Въгляров и Виктория Петрова спечелиха първите си трофеи от състезание по спортни танци в чужбина. В TDF Greece, в Солун, възпитаниците на Николай Тенев и Антония Каярова от клуб „Киара-Н“ превзеха почетната стълбичка на „стандарт“, а на „латина“ са втори.
2021 – За щастие без жертви сме размина тежък пътен инцидент на пътя между Казанлък и Стара Загора. Катастрофата е станала след 23ч. на няколко километра преди село Тулово. Такси „Шевролет“ аварира, и отбива вдясно от пътното платно. По неизяснени засега причини таксито е застигнато и ударено от „Ауди“, което се е движело посока Стара Загора. Вследствие на удара са нанесени много материални щети и по двата автомобила. Жълтото возило е буквално смачкано. Водачите на автомобилите са се разминали с уплаха.
2022 – В експозиция, създадена специално за Художествена галерия – Казанлък, е поставен акцент върху драскулката като първичен творчески жест, който в художествения процес при художника Веселин Дамянов позволява не само разбиране на графичните му и живописни реализации, но и самостоятелно съществуване. Самостоятелна изложба на художника Веселин Дамянов, по-известен като Вес, озаглавена “(НЕ)Сериозно”, бе открита в Къща музей “Ненко Балкански”, филиал на Художествена галерия – Казанлък.
2023 – 12 награди спечелиха възпитаниците на ШИ “Емануил Манолов” с преподавател Елена Юлиянова от XII-то издание на международен клавирен конкурс „Вивапиано”, провело се през почивните дни в София, съобщиха от Народно читалище „Искра 1860“ в Казанлък.
2023 – Втора седмица течеше процеса по събаряне на складовата база в Индустриалната зона в Казанлък. Мястото трябваше да бъде „освободено“ за строеж и разширяване на производството на едно от най-големите хидравлични предприятия в страната и Старозагорски регион – „М+C Хидравлик“. Дейностите по събарянето на постройките се съблюдава от служителите на реда, тъй като на мястото от сутринта има струпване на граждани. Миналата седмица е имало пострадал при падане от покрива на едната сграда. След рушенето строителните материали се „изнасят“ от мястото с пригодени за целта колички, каруци и по други всевъзможни начини
2023 – Изложбата „Парчета самота“ с фотографии на проф. д-р Росен Коларов бе на разположение в Музея на фотографията и съвременните визуални изкуства в Казанлък от миналата седмица. Една колекция от черно-бели фотографии с уловени състояния на самота, колекция, лишена от маниерност и суета. В творбите главният герой е изражението – без поза и без преднамереност.
2023 – Казанлъчани изхвърлиха рекордните 137 490 кг ненужни вещи и дрехи по време на Кампанията „Да почистим Казанлък“.
2024 – Общинските съветници от Коалиция „Алтернативата на гражданите” дариха три уникални фотоалбума, свързани със самолетостроенето в Казанлък. Дарението бе връчено от инж. Владимир Чучумишев, председател на групата съветници от Коалицията, на инж. Стефан Папукчиев, директор на Музея на фотографията, на 10 април. Денят бе специално избран, тъй като на този ден през 2024 година се навръшват 45 години от полета на първия български космонавт Георги Иванов. Инициативата е във връзка и с 12 април – Деня на авиацията и космонавтиката.