„Изкуството влиза в един друг план – концептуален, и фотографията участва в този процес активно. Това е процес на интерпретация, не толкова на сътворяване на някакви визуални светове, колкото интерпретация на реалния, съществуващия свят и намеса в него“, твърди доц. Георги Лозанов в интервю за Пресс ТВ. Културологът бе лектор в програмата на Художествена галерия – Казанлък „История на изкуството за всички“ и изнесе лекцията „Раждането на автора в българската фотография“. В нея той проследи исторически вписването на фотографията в съвременното изкуство, както и българският принос. „Визуалните изкуства не създадоха масови жанрове, както литературата – криминалета, булевардета…или както в киното има трилъри, екшъни. Изобразителното изкуство е концептуално и те кара да мислиш, изисква специална нагласа и дори компетентност и затова то не може да се радва на чак толкова масова публика, но може да се радва да бъде лидер на мнението в големите дебати в света“, коментира доц. Лозанов.
Използваме бисквитки, за да гарантираме, че Ви предоставяме най-доброто изживяване на нашия уебсайт. Ако продължите да използвате този сайт, ще приемем, че сте съгласни.
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.OkПолитика на поверителност